Travertin

je chemická usazená hornina, jejíž složení odpovídá vápenci, narozdíl od něj je však pórovitý. Je tvořen malými zrnky čistého uhličitanu vápenatého (kalcitu), která dohromady poutají ostatní částečky, z nichž je travertin tvořen. Může obsahovat také jíl a krystalický křemen. Jen ve velmi ojedinělých případech je možné objevit fosilní zbytky.

Travertin se používá především pro obklady, ale je možno ho použít i jako dlažbu na podlahu. Díky svému zbarvení do světlých a teplých tonů (pískově žluté, stříbrně šedé, hnědé, červené, krémové apod.) nachází své uplatnění především v koupelnách nebo jako dekorativní kamenný obklad či dlažba. Pro svou příznivou cenu bývá velice populární a používaný právě jako obkladový a dlažební dekorativní materiál.

Povrch vytěženého travertinu je tvořen kavernami (póry), ty je možné nechat v přírodní formě nevyplněné nebo je následně vyplnit kamenickým tmelem a brousit do matného či vysokého lesku. V každém případě budou obklady a dlažby z přírodního kamenetravertinu – chloubou Vaší koupelny.

Povrchové úpravy travertinu:

  • broušený, nevyplněný, přírodní vzhed s kavernami/ tumbled
  • vyplněný, broušený do matného lesku (podlesk)
  • vyplněný, broušený do vysokého lesku

Travertin Gold cross cutTravertin Gold cross cutTravertin Gold vein cutTravertin Gold vein cutTravertin classic cross cutTravertin classic cross cutTravertin Classic vein cutTravertin Classic vein cutTravertin golden jasmineTravertin golden jasmineTravertin ivory alpineTravertin ivory alpineTravertin ivory creamTravertin ivory creamTravertin Sunset vein cutTravertin Sunset vein cutTravertin meandrosTravertin meandrosTravertin noceTravertin noceTravertin Noce vein cutTravertin Noce vein cutTravertin onyxTravertin onyxTravertin fantasticTravertin fantasticTravertin classicTravertin classicTravertin goldTravertin goldTravertin noceTravertin noceTravertin mixTravertin mixTravertin tumbled classicTravertin tumbled classicTravertin classicTravertin classicTravertin goldTravertin goldTravertin noceTravertin noceTravertin classic vein cutTravertin classic vein cutTravertin antique goldTravertin antique goldTravertin classicTravertin classicTravertin multicolorTravertin multicolorTravertin noceTravertin noceTravertin antique goldTravertin antique goldTravertin classicTravertin classicTravertin SunsetTravertin SunsetTravertin multicolorTravertin multicolorTravertin noceTravertin noceTravertin classic vein cutTravertin classic vein cutTravertin tumbled goldTravertin tumbled goldTravertin tumbled multicolorTravertin tumbled multicolorTravertin tumbled noceTravertin tumbled noceTravertin ClassicTravertin ClassicTravertin GoldTravertin Gold

Rychlý dotaz/poptávka


Nechte toto pole prázdné

Jméno: *
Email: *
Telefon:
Obklad / dlažba
Barva
Předpoklad m2
Dotaz: *